Славен єс Боже по всему Сьвіту
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПІСНЮ
Ключові слова: Стародавні колядки та щедрівки (дохристиянські), Обрядові пісні, Колядки, Народні пісні, Славен єс Боже по всему Сьвіту, Колядка стародавня: Різдво Світа - Свят-Вечір Джерело: Староукраїнські релігійні роздуми про Бога © Видавництво "Павутинонька", Нью Йорк – Львів – Київ – Харків – Москва, 2004 Примітки:
Українські реліґійні роздуми про Воскресіння, Неволю і Спасіння. Пісні-плачі Сокола-Прадіда.
Сам Біг Небесний Службоньку служит. Йа поза Стілю сидьи Сьвйитії. Ци вни си мольи Сьвйитому Різдву. Послужи мене встріть Николаю. Гой поза Стіля самі Світії. Радї Радочку Первовічную. Ци держи Віру Старовіцькую? Чи починає по Старосвіцькому? Що вже ж тоді Правда правда померкла. Нема в світі Правди.
Св. Микола символом Прадіда й Місяця. Оба Свята, — св. Михайла і св. Миколи, — вдаряють Місячною символікою. Постать св. Николая (Николи, Миколи) — це образ, схожий до св. Михайла, прикрашений мистецько складеною Місячною символікою. Ось приклад Колядки, — Славен єс Боже по всему Сьвіту, — де співають, як Господь посилає послугу свою, св. Петра, встріть Николу, котрого кличе в гостину до Ґазди, де вже сам гостює з св. Петром. Меч в одній руці у св. Николи — це Новий Місяць, Кубок у другій — це Повня Місяця; Теплий Вітрик, Дрібний Дощик — це атрибути Весняного Місяця, його добродійна Астральна еманація. Малу-ж годинку перегодивши Тай уже иде Сьвйитий Никола Никола идет тай Весну ведет Йа Весну ведет а Зимку женет Так Весну ведет Крутим Колачем А Зимку женет Ясненьким Мечем Ясненьким Мечем Теплим Вітриком Теплим Вітриком Дрибним Дожджиком А на Николї Сьвйита Коруна А в ручках йиму Золотий Кубок Але в цій Колядці можуть бути поєднані Астральні порухи. Меч, себто Новий Місяць, його доповненням є символ Повні Місяця — Кубок; Свята Коруна — це Сонце, а Дрібний Дощик є символом Господа і в деяких Українських мітологічних образцях символ Зорі. Це відповідає одному з найкрасших мітологічних Колядкових образців, Трійці: Місяць, Сонце і Дощик — сам Милий Господь Бог. Теплий Вітрик можна б також уважати за символ Господа. Пригадується біблійна аналогія: Тихий Вітрець як символ Господа. Сам св. Никола — це символ Прадіда і послідовно: уособлення Місяця. В світовій мітології Прадід є символом Місяця або Сонця. Наше дослідження виказує, що в Коляді і Щедрім Вечері дуже наголошується шанування Прадіда й Місяця. Св. Микола і містична Купіль Господа. Подібна з повищою інша Колядка: А в Нашого Дядька да в Його Дому.
А в Нашого Дядька да в Його Дому А в Нашего Дядька да в Його Дому Святий Вечер! В Кінець Стола там стояв Микола Підперся Мечем під праве плече А в лівій руці Кубочок держав А з того Кубочка Сльоза капнула А з тії Сльози Дунай розлився А в тім Дунаю Христос купався Христос купався на муку здався!... Таємна Сльоза з Кубка, з якого Дунай розлився, а в нім Христос купався, — це рівновартність Дощику з Неба. Цей дуже популярний Колядковий мотив буде окремо обговорено. Листки з приводу цієї Пісні: Передріздвяний Святочний час: Упереджуючі знаки, Михайла 21.11. Українське Свято Воведення 4.12 - Передріздвяний Святочний час. Еротичні містерії, Катерини 7.12 — Передріздвяний Святочний час. Св. Микола 19.12 – Народний речник перед Богом і Прадід. Бог, Різдво Світа, Прадід і Лицарі. Прабатько – Вчитель, Лицар і Вірник Божий. Сльози і Купіль Господа. Плач Сокола. Службоньку служив Слізоньку вронив. Свята, Тайна, Вечеря 6.01 - Містичний час Різдва Світа. Традиції самогуртування: Cвятий Збір. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
ЗАПИСИ, MP3, НОТИ
Скачати безкоштовно :)
На жаль, до цієї пісні поки що немає жодного файла :(
ВІДЕОЗАПИСИ, КЛІПИ
На жаль, до цієї пісні поки що немає жодного кліпа :(
ВИПРАВЛЕННЯ ТА ДОПОВНЕННЯ
ПРАВИЛА!
ДЕ СКАЧАТИ mp3 ?!
Адреса цієї сторінки: https://www.pisni.org.ua/songs/829654.html
|
|