Гей на Чорному Морі та на Камені Біленькому(Про Олексія-поповича та Вітцеву-Матчину Молитву)
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПІСНЮ
Ключові слова: Думи, Козацькі пісні, Обрядові пісні, Народні пісні, Гей на Чорному Морі та на Камені Біленькому, Про Олексія-поповича та Вітцеву-Матчину Молитву, А десь ми поверх всякої міри гріха набрали, Микола Будник Джерело: Українські релігійні роздуми про Спасіння © Видавництво "Павутинонька", Нью Йорк – Львів – Київ – Харків – Москва, 2003 Примітки:
Пісні Великодні — Спасительні: світ не по Правді. Пісні-плачі Сокола-Прадіда. Пісенною Парою Марусі-попівні — Олексій-попович. Попович — син Попа? того Єдиного, що служить, як співають Колядки, Службу Божу людям у Церкві-Всесвіті?
Ой Ми зіслані на Признаванє. Нема в світі Правди не зіскати.
Що хто Вітцевої-Матчиної Молитви не забуває Того Господь Милосердний із Дна Моря винімає
Да ще ж хотілось швидше здобичі набірати.
І усіх вас Невольників із Темниці випускати. Голосна та Правдива як Господа слово. Листки з приводу цієї Пісні: Українські реліґійні пісні-роздуми про Неволю та Спасіння. Коляда і Великдень: Різдво і Відродження Світа. Еротичні містерії, тиждень від Катерини 7.12 до Калети. Доля. Св. Микола 19.12 – Народний речник перед Богом і Прадід. Ну що б здавалося слова... Слова та голос більш нічого. А серце б'ється ожива, Як їх почує!.. Знать — од Бога І Голос той і ті Слова Ідуть між люди! — Тарас Шевченко Рокове Коло. Стежки до листків про Українські традиції.
Староукраїнські Колядки і Щедрівки: Святе Різдво (Свято Різдва Світа: Свят-Вечір – Коляда) ... Щедрий Вечір (Свято Місяця й Прадіда: Новий Рік ― Святі Водорщі) ― Весілля: Дівич-Вечір ... Великдень ... Зелені Свята (Трійця) ― Царинні Містерії ... Івана Купала ... Астральні Жнива ... Рокове Коло. Староукраїнська культура й реліґія приявлюється в давніх передхристиянських святах — реліґійних, господарських і побутових, що досі тривають в Українського народу в зв'язаних зі Святочними часами народних піснях і в уривках давніх обрядів. Хоч зараз велика частина Українського народу, — особливо нове покоління, що виросло на повоєнних руїнах, — не здає собі справи з провідних думок цих Свят, але інтуіційно відчуває повагу і святість давніх традицій. І все-таки увесь нарід держиться досі старовіцьких Святочних звичаїв і поведінок. Сю інтуіційну свідомість чогось величного й Святого, переказаного предками і зв'язаного зі старовіцькими обрядами, піддержують злучені з Святочним часом пісні, — ось як: Колядки, Щедрівки, Гаївки і т. д., — і в них-то найбільше міститься народних традицій, як реліґійних, так господарських і суспільних, поданих у мітичному вигляді. ...Відтворити з тих традицій образ давньої Української віри і культури. Ця віра триває досі, хоч не є висловлена догматично, а давня Українська культура є в основах сучасного життя народу. Нарід жиє старими ідеями — а інтеліґенція народна переходить над ними до порядку денного, не здаючи собі справи з їх культурної ціни і сили, не розуміючи психіки народу і будучи в постійній з ним дисгармонії; не цінить культурного давнього дорібку, який мав колись свою стійність і міг би бути вихіснуваним і сьогодня, хоч інші зараз життєві й культурні обставини й поняття. (Кс. Сосенко)
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
ЗАПИСИ, MP3, НОТИ
(1) Скачати безкоштовно :)
ВІДЕОЗАПИСИ, КЛІПИ
(2)
ВИПРАВЛЕННЯ ТА ДОПОВНЕННЯ
ПРАВИЛА!
ДЕ СКАЧАТИ mp3 ?!
Адреса цієї сторінки: https://www.pisni.org.ua/songs/537747.html
|
|