Ой там за Горою та за Кам’яною
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПІСНЮ
Ключові слова: Стародавні колядки та щедрівки (дохристиянські), Обрядові пісні, Колядки, Щедрівки, Народні пісні, Ой там за Горою та за Кам’яною, Колядка стародавня: Українське Різдво Світа Джерело: Староукраїнські релігійні роздуми про Бога © Видавництво "Павутинонька", Нью Йорк – Львів – Київ – Харків – Москва, 2004 Примітки:
Радуйся Земле Коляда іде!
Ой Там виxодило та Три Товариші. Будуть до Тебе з Неба Гості. Три Свічі палало Три Святі читало. Будять же Тебе аж Троє Гостей. На Вашім Мості Троякі Гості. Чим ся похвалиш. Ой ходили та блудили Три Коляднички. Просит Боженька на Вечерейку. Сподіваймо ся а Трох Гостеньків. Троє Гостей Троє Радостей. Тогди пізнали Господа Бога.
Ідея Бога на Свят-Вечер. Народна Віра в Бога. Українська Астрально-мітольоґічна реліґійна концепція. Невиразність ідеї Господа на Свят-Вечер спричинена оцією важною обставиною, що на неї зложився цілий комплекс реліґійних ідей, нагромаджених народом у часі його довговікової культурно-історичної еволюції. Такий спліт ідеольогічний, цілий світ реліґійних ідей, міститься в Астрально-мітольоґічнїй реліґійній концепції, яка поезією й багацтвом з'ображень полонює на Свят-Вечер всю психіку Українського народу. В суті річи Астральна реліґія в Українського народу поглиблює ідею Бога і змірює до Його звеличання; але рівночасно розбиває вона реліґійні поняття народу на окремі образці, які поодиноко притягають його увагу так, що він через них забуває деколи про головну ідею Бога. Найвизначнішими Астрально-реліґійними ідеями на Свят-Вечер приявляються оці: 1) Небесна Трійця , яка виступає в двоякім виді: Місяць, Сонце і Дощик, або Місяць, Сонце і сам Господь, — і є властиво шануванням Господа в Астральній ґльорії; 2) Астральна Трійця, що є символом Астральним попередньої — і 3) Астральна Двійця: Місяць і Зоря як Божі післанці до народу. Як Астральну Двійцю і окремий об'єкт можна б уважати Місяць і Сонце в Небесній Трійці. Всі тоті Небесні ґрупи з'ображують символічно Господа, котрого всією душею і серцем прагне нарід видіти гостем у себе на Свят-Вечер і на Тайній Вечері. Оця-то містична гостина має народові принести щастя і добро і взагалі — спричинити обнову земного світа і людського життя. Докладіше у статтях "Бог в Астральній славі", "Символіка в Святочних обрядах і стравах", "Бог, Місяць і шанування часнику у Староукраїнській традиції", які додано у форматі PDF на сторінці Українські свята Різдва Світа і Щедрого Вечора. (За працею: о. Ксенофонт Сосенко. "Культурно-історична постать Староукраїнськиx свят Різдва і Щедрого Вечора". Львів, 1928. - СІНТО, Київ 1994. 343с.) Світ Різдва-Коляди — Храм Українських і загальнолюдських мрій. Святий Вечер 6.01 — властиве Свято Різдва-Коляди. Свята, Тайна, Вечеря 6.01 — Як її підготувати і що вона означає? Українська Астрально-мітольоґічна реліґійна концепція. Бог, Різдво Світа, Дідух і Лицарі. День реліґійно-філософських роздумів на Астральні теми, Варвари 17.12. Українські релігійні роздуми про Бога: Яблучко. Стежки до листків про Українські традиції. ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ
ЗАПИСИ, MP3, НОТИ
(3) Скачати безкоштовно :)
ВІДЕОЗАПИСИ, КЛІПИ
(1)
ВИПРАВЛЕННЯ ТА ДОПОВНЕННЯ
ПРАВИЛА!
ДЕ СКАЧАТИ mp3 ?!
Адреса цієї сторінки: https://www.pisni.org.ua/songs/215952.html
|
|