Народився: 22.04.1949 Місце народження: с. Осій, Іршавського району, Закарпатськой області
Біографія
Іван Попович ще за свого життя став співаком-легендою, його називають "закарпатським соловейком" і поруч із Софією Ротару, Василем Зінкевичем та Назарієм Яремчуком він вважається одним із зачинателів "класичної" української естради. З історії відомо, що з дитинства Іван Попович захоплювався музикою, якраз із цим мистецтвом він вирішив пов'язати свою долю. Крім того, співак не лише – прекрасний виконавець, але також – і композитор, оскільки створив музику до таких своїх творів: "Василина", "Матері", "Закарпаття моє", "Верховиночка", "Грай, сопілко, грай!", "Гуцулка" та деяких інших.
Співак народився у 1949 р. у с. Осій на Закарпатті, на землі, яку оспівав поет Анатолій Драгомирецький: "Рідна земле моя, із твого джерела я напився краси і земного тепла. І цю повінь краси людям я роздаю, знали щоб на землі Верховину мою. Де в цимбали свої сонце радісно б'є, едельвейсом цвіте Закарпаття моє!". За свідченням його рідної сестри, Марії Мигалеги батьки гордилися своїм сином, який вечорами виспівував на усе село.
Після того, коли юний Іван здобув середню освіту, у 1968 р. він вступив до Хустського культурно-просвітницького училища, де опанував професію хорового диригента. Після цього ще 2 роки навчався у Дрогобицькому педагогічному інституті. У 1970 р. молодим хлопцем переїхав до Львова, де він вступив до консерваторії. Упродовж 1970-1974 рр. навчався у Львівській консерваторії на диригента.
У 1973 р. митцю вдалося на увесь світ заявити про свій талант, він став лауреатом Всесвітнього фестивалю молоді та студентів у Берліні. Під час навчання в консерваторії у Львові почав співати у ансамблі "Арніка". У 1976 р. – у Львові разом з Віктором Морозовим він створив власний вокально-інструментальний ансамбль "Ватра", в якому пізніше працювали Ігор та Оксана Білозори. У 1982 – 1987 рр. став солістом Київського мюзикл-холу. Упродовж своєї кар'єри співак працював із відомими українськими артистами, як Віктор Морозов, Руслан Іщук, колективами "Арніка", "Ватра", вокально-інструментальним ансамблем "Закарпаття" і "Рокаш".
У 1987 р. Іван Попович став солістом Театру естради. Саме на цей момент припадає пік його популярності завдяки таким найвідомішим пісням: "Василина", "Розлук не буде", "Карпатське весілля". До кращих пісень Івана Поповича також відносяться твори: "Золото Карпат", "Закарпаття моє", "Гуцулка", "Отаман Карпат", "Марічка-чічка", "Коло річки", "Файна". Відомо, що співак випустив 2 студійні альбоми: "Золото Карпат" (2001 р.) і "Отаман Карпат" (2006 р.).
Досить непросто складалося особисте життя співака. Його перша дружина – Оксана, з якою він одружився, коли ще проживав у Львові, зрадила його. У цей час Іван Попович вже користувався популярністю і виступав закордоном. Саме тоді подружжя проживало у власній квартирі у Львові та мало власне авто. Однак, переїзд до Києва став справжнім випробуванням для молодої сім'ї, оскільки співакові довелося налагоджувати свій побут майже з нуля. Після того, коли Іван Попович оселився у маленькій кімнатці в столиці, дружина Оксана залишила його, повернулася до Львова і подала на розлучення. Ця зрада залишила глибокий шрам у серці співака. Однак, Іван Попович врешті знайшов для себе розраду, невдовзі після розлучення він одружився зі своєю співробітницею Марією, яка допомагала йому у творчих проектах. У 1990 р. Іван Попович отримав почесне звання Народний артист України, саме цього року народилася донька Івана та Марії Поповичів – Соломія.
У 1999 р. за особистий внесок у розвиток української культури його було нагороджено орденом "За заслуги ІІІ ступеня".
У 2000-них роках Іван Попович працював на професорській посаді у коледжі мистецтв при Університеті культури Михайла Поплавського, а пізніше керував Театрально-видовищною агенцією Мінкульту. У 2013 р. разом з Михайлом Хомою (який більш відомий як Дзідзьо) записав ремікси пісень "Василина" і "Розлук не буде". Упродовж своєї творчості український народний співак гастролював у Канаді, США, Італії, Греції, Бразилії та навіть в Індії. Станом на 2023 рік 74-літній співак продовжує активно гастролювати і подорожувати, даруючи людям свої пісні.
У інтерв'ю газеті "Бульвар Гордона" Іван Попович розповів про свої проблеми, які у нього виникали із радянськими чиновниками, причому – через українську мову його пісень. Чиновники затято вимагали у нього виконувати пісні російською мовою, тож йому весь час доводилося захищати свою позицію.
Іван Попович відомий не лише вагомими творчими здобутками, але й своєю небайдужістю та активною громадянською позицією. У наш час артист підтримує громаду м. Хуст та небайдужих активістів-екологів, які продовжують боротьбу проти будівництва міні-ГЕС на річках Закарпаття. Ще під час великої повені на Закарпатті (2008 р.) Іван Попович організував концерт-протест проти тих багатіїв, які перетворили наш край у землю для наживи. У той час у Палаці "Україна" у Києві співак разом із Миколою Гнатюком та Софією Ротару безкоштовно працювали на концерті "Закарпаття, ми з тобою". Кошти від концерту українські співаки перерахували постраждалим від повені. Нині Іван Попович вважає, що Закарпаття – це чарівний край, де не варто будувати ГЕС, які є шкідливими для довкілля, а потрібно розвивати туризм, який може приносити надприбутки для України.
За словами самого співака, він ніколи не гримується, довіряє воді, яка очищує шкіру, з юних років займається велоперегонами і лижами, є кандидатом у майстри спорту з лижних гонок. За понад 30 років своєї творчої діяльності Іван Попович був навіть спроможний давати свої кількагодинні концерти три дні поспіль, виконуючи увесь свій репертуар. Куди б він не приїжджав, публіка завжди була у захваті від його співу, оптимізму, радості, особливої енергетики і зустрічала щедрими аплодисментами. Надіємося, що будемо ще не раз насолоджуватися його виступами, сповненими любові, віри і надії у краще майбутнє нашого народу!
Аби побачити пояснення малюнків у колонці "Файли", підведіть курсор мишки до малюнка.
Не знайшли пісні, але самі маєте текст чи аудіо? Додавайте її сюди або надсилайте на емейл! Таким чином ви долучитеся до розвитку сайту та поділитеся улюбленим текстом з іншими!
Дані додано:17.11.2004 Відредаґовано:29.04.2023 Переглядів:74055
13. anat.lav (користувач) 15.08.2014 15:12 Скажіть, будьте ласкаві, а чому до цих пір іще не внесені поправки щодо авторства пісень?
З повагою, А.Лаврінчук
12. Віталік (гість) 30.07.2010 03:36 Може хтось знає як називається пісня Поповича там де приспів:
"Файна тая дівчинонька була,
Файна калина в серці розцвіла
Спогади давні як в небі зоряні вогні
Чом не дісталася ота краса мені"
Стара сумує в селі хата –
Вона ще диха пам`ятью батьків.
Ще зеленіє в саду м`ята,
Не відцвіли всі мальви із рядків.
За хвіртку поглядає й вишня:
,,Коли вже пятниця прийде в село,
Щоб залунала дзвінка пісня
І в зимну хату знов ввійшло тепло?"
Приспів:
Не полишайте старі хати!
Я Вам вклоняюсь, діточки, й прошу.
Живуть в них досі мама й тато –
Їх пам`яті, й за Вас, щодня молюсь!
Вітри з дощами – осінь пізня –
Встелили землю листом золотим.
Калина – й досі не заміжня.
Немов туман, пливе сусідський дим.
Стара відсумувала хата –
Приїхав в п’ятницю син до батьків.
Світліє, сяє вся від щастя –
Подих її зліта до яворів.
Приспів.
0/0
6. Олександр (гість) 12.10.2009 17:42 Івану Поповичу. Маю для вас пісню "Мої Карпати". Хочу зробити Вам подарунок.
За якою адресою переслати?
ДВА ІВАНИ
Коломийка Івану Поповичу, що схожий
на козацького Отамана Івана Підкову.
Ой підкова, моя люба,
Кохання далеке!
Розквітали едельвейси,
Співали лелеки.
Йшли до волі два Івани
Різними шляхами:
Легінь гір -- летів піснями,
Отаман -- шаблями.
Приспів:
Лети пісне про Вкраїну,
Любу нашу неньку.
Два Івани завжди в парі
Бережуть земельку!
Ой Іваночки, браточки,
Кличе вас трембіта.
Знов панами, як зміями,
Воленька сповита.
Два Івани між собою
Карпат не ділили.
А гуцульськими серцями
Все ж заволоділи!
Приспів.
СИНЬОГОРИ
Муз.Л. Попернацького
Синьогори, синьогори –
Бескидів вершини.
Едельвейси квітнуть в зорях
Коханій дівчині.
Край гуцульський, смерековий –
Закарпаття вільне!
Земле рідна, ти казкова –
Серце моє квітне!
Приспів:
Синьогори, синьогори,
Карпатські перлини!
Чи у щасті, чи у горі,
До вас, любі, лину!
Сяйте світу, ніби зорі, --
Я люблю вас, рідні!
З висот ваших, Синьогори,
Україну видно!
Земля вільна, українська
На Многія літа!
Тож співай, душа гуцульська
Висока й розквітла!
Приспів.
ПЕРЕВЕСЛО
Муз. А. Стратілата
Тече річка невеличка –
Там, за нею красна чічка.
Вона коси заплітає
І на воду поглядає:
,,Ой, чи пустить мене мати
Знов за річку погуляти?
Де знайти те перевесло,
Щоб міг любий перенести?"
Приспів:
Перевесло, перевесло,
З`єднай наші долі!
Прийди, прошу, перевесло,
Щастя дай й любові!
Загляда верба в віконце:
,, Чи не плаче любе сонце?
Ой як добре! Вже співа –
Жде давно її Іван.
Ген, на другім береженьку
Він чека свою миленьку:
,,Вийди, люба, прошу, з хати –
Хочу тебе обійняти!,,
Приспів.
СОНЦЯ ВЕСЕЛИНКА
Муз.А. Стратілата
Сонця-веселинка,
Дівчина-перлинка.
Вийди у садочок,
Посміхнись разочок,
Чуєш, соловейко
Тьохка веселонько.
Я тебе кохаю,
В мріях обіймаю.
Приспів:
Сонця веселинка,
Дівчина-перлинка,
Джерельний струмочок,
Любові дзвіночок!
Сонця веселин
0/0
4. Федір (гість) 19.07.2009 15:18 На Закарпатті чекали отамана Івана на його ювілей. Чи є в І.Поповича така пісня "Ти снишся мені" і як можна купити диск з його піснями. Мрію про автограф від Івана Поповича і чекаю його в Ужгороді або в Мукачево. Мій телефон 8050 1010969.
0/0
3. Ярослав і Оксана (гість) 05.07.2009 18:26 Шанувальники Вашого таланту сердечно вітають Вас з Ювілеєм! З великим задоволенням дивилися і слухали Ваш чудовий ювілейний концерт по телебаченню 4 липня.
Ваш український карпатський репертуар захоплює і додає енергетики,викликає почуття гордості за нашу культуру і мистецтво!
Особливо припали до душі Ваші нові пісні про видатних Героїв нашої трагічної історії!!
Дай Вам Боже здоров"я, хай Ангел-Хоронитель береже Вас а Божа Мати додає сил на багато літ плідної праці!!
Многая і благая літа Вам!!!
0/0
2. ВОЛОДИМИР (гість) 26.04.2009 16:24 ЩИРО ВІТАЮ З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯМ!ВСІХ БЛАГ!!!
0/0
1. Олександр (користувач) 24.04.2009 11:29 Сьогодні 60 років І. Поповичу, тільки чи згадає Україна про цей ювілей ? (накшталт Пугачової)
0/0
Адреса цієї сторінки: https://www.pisni.org.ua/persons/296.html
×
Повідомлення 1
ПісніСайт постійно оновлюється. Щоб нічого не прогавити, підпишіться на нашу сторінку >>>
×
Повідомлення 2
ДримбаЛюбите подорожі, активний відпочинок, фестивалі? Тоді "Дримба" саме для вас! >>>
Увага! При будь-якому використанні матеріалів сайту обов'язкове посилання (для сайтів - відкрите для пошуковиків гіперпосилання) на "Джерело: проект "Українські пісні" https://www.pisni.org.ua"!