Павло Савич БратицяБандурист.
Перейти до списку пісень >> Дати життя: 1825 - 1887 Біографія
"За давностю багато забулось, так пани, спасибі їм, нагадали по книгах":-)
― Зі слів П. Братиці до В. Горленка.
К. Грушевська про думи кобзарські Грінченка: Книжник Братиця.
Братиця Павло (1825 – дата смерти невідома), кобзар із с. Тарасівки Ніженського пов. Від Б. записано чимало нар.творів.
Ніжинський бандурист П. Братиця, наприклад, з десяти відомих йому дум сім вивчив по книгах П. Куліша "Записки о Южной Руси" и А. Метлинського "Народные южнорусские песни".
Братиця Павло Савич (1825, с. Мена, тепер місто Чернігівської області – 1887, с. Терешківка, Ніженського пов. на Чернігівщині). Досить відомий у свій час. З містечка Мени Сосницького повіту, Чернігівщина. Осліп на третьому році життя. Науку пройшов у А. Бешка. Крім кобзарювання заробляв суканням вірьовок і поза цим мав допомогу від односельчан, які ставились до нього дуже приязно. Доповідь про цю зустріч зробив П. Іващенко на засіданні Пів. Зах. відділу Рос. географічного товариства в січні 1875 р. Співав дуетом з 28 річним Прокопом Дубом. Повідомлення зацікавило М. Лисенка зробити запис музичного виконання дум Братицею, які були надруковані 1888 р. в ж. "Киевская Старина". В 1883 В. Горленко зробив повторний запис репертуару П. Братиці і записав 10 дум. Бандура у нього 20 струнна. В 1874 році зустрів його фольклорист П. Івашенко й записав 4 думи.
Репертуар.
1) "Про Хмельницького і Барабаша", 2) "Втеча трьох братів з Озова" 3) "Про козака Голоту" 4) "Фесько Ґанжа Андибер" 5) "Івась Коновченко" 6) "Сокіл і соколя".
Сластіон писав, що він знав 10 дум. В журналі "Нива" було розміщено портрет кобзаря.
Виправлення та доповнення
ПРАВИЛА!
ДЕ СКАЧАТИ mp3 ?!
|
|