...Далекого 1986 р. Олег Скрипка сидів у гуртожитку від КПІ (Київського Політехнічного Інституту) та писав диплом... До нього прийшли Олександр Піпа (який також вчився в КПІ) та Юра Здоренко (який тільки но повернувся з армії) та повідомили, що вони вже грали в рок-групі (з 1984 р. грали хеві-метал у групі "SOS"), а тепер хочуть створити свою! Хлопці швидко знайшли спільну мову, обмінялися начерками пісень і вже через тиждень репетирувати у Юри в будинку (грали на трьох гітарах, іноді Скрипка брав свій баян). Поступово склався репертуар, половину пісень з якого придумав Здоренко, половину - Скрипка (серед них і популярна нині "Галю, приходь!"). Але частіше Юра Здоренко створював музичну канву, а Олег Скрипка доводив пісню до кінцевого результату. Такий симбіоз був дуже вдалим, і незабаром хлопці розширили склад гурту – четвертим учасником гурту став ударник Сергій Сахно, – назвавши її "Воплі Відоплясова". Таку назву запропонував Піпа, який у той час зачитувався Достоєвським: Відоплясов — одержимий літературною діяльністю лакей з "Села Степанчикова і його мешканців". Свої опуси, сповнені криками душі, він називав "Воплі". Якщо врахувати, що всі народжені тоді рок-групи іменували себе виключно по-західному, то "Воплі" звучали цілком по-слов'янськи, вигідно відрізняючись від колег. Відрізнялися "ВВ" і нарядами – рокерські косухи, кільця у вухах, англійські тексти здавалися їм банальщиною, вони вирішили співати мелодійною українською мовою (їх музика зазнала помітний вплив рок-н-ролу, панку та різноманітних етно-стилів) і виходити на сцену в оригінальних костюмах, для чого довелося неабияк попорпатися в батьківських скринях.
Цілий рік хлопці старанно репетирували і навіть записали альбом. Народ оцінив ці пісні - і касети пішли з рук в руки. А їх перший виступ перед публікою відбувся в клубі радгоспу "Совки" (Борщагівка), де, відігравши свої пісні, гурт отримав "добро". А взагалі, музичної освіти ніхто з "ВВ" не мав (Скрипка прийшов у рок-н-рол з театру і з військового заводу, де після навчання в Київському політехнічному інституті працював інженером; Здоренко був водопровідником; Сахно навчався барабанній справі в ударника київського мюзик-холу; Піпу вигнали з музичної школи ще у молодших класах).
1987 р. "ВВ" дебютували на фестивалі Київського рок-клубу та відразу взяли приз "гурт року", а їх "Плач Ярославни" став "піснею року". У першій концертній програмі колективу звучали пісні "Товариш майор", "Розмова з Махатмою", "Були деньки" і "Танцi". Саме їхні "Танцi" стали майже неофіційними українським гімном, який перетнув межі республіки і познайомив інші міста Радянського Союзу з багатообіцяючими дебютантами з Києва. А після параду в їх гримерку натовпом повалили менеджери, пропонуючи співпрацю.
У 1988 р. "ВВ" разом із гуртами "Колезький асесор" і "Раббота Хо" організували "Рок-артіль" і почали гастролювати по країні: концертували на "Рок-форумі" (Вільнюс, 1988 р., диплом фестивалю), дебютували в московському ДК ім. Горбунова, знялися у французькому фільмі "Рок навколо Кремля" (де "ВВ" символізували національний український рок), виступили на фестивалях "Київ — Варшава". У той рік у Москві зібралися кращі рок-колективи СРСР - "Кіно", "Брати Гадюкіни", "АукцЫон", "Аліса", "ДДТ", москвичі відкрили для себе феномен – український рок – й оцінили його. Відмітимо, що скрізь концерти проходили з незмінним успіхом, а в Україні хлопці стали практично національними героями.
1988 р. "ВВ" взяли участь у фестивалі "Рок-СиРок" у Олімпійському селі, де були присутні представники французької фірми "Янус" - сімейна пара Наталі і Жюель Мині, вони і запросили хлопців до Парижа. Гурт підписав контракт і вже 1990 р. вирушили в тур по Франції і Швейцарії. Європейським країнам припала до смаку слов'янська екзотика гурту. Французи обожнюють баян, абстрактне мистецтво, епатаж, їм особливо сподобалось шоу у виконанні Олега Скрипки і в березні 1990 р. вони запропонували гурту контракт на випуск кількох компакт-дисків. Запис одного з французьких концертів 1991 р. вийшов на диску "Або-або", який став першою довгограючою платівкою "ВВ". На сцені хлопці виглядали абстрактно і епатажно: Скрипка, наприклад, фарбувався в радикальні кольори: синій, баклажановий, червоний і навіть зелений. І все ж для французів вони були прибульцями з Альфи Центавра - про Україну тоді ніхто нічого не чув. Але у гурту з'явилися фанати, які купували касети, заучували українські слова, не розуміючи їхнього змісту, і їздили за "ВВ" з міста в місто. Гурт взяв участь у найпрестижнішому національному фестивалі мистецтв в Бурже, а газета Lе Моnd присвятила їм розворот. У рок-тусовці гурт теж оцінили, однак і тут не обійшлося без курйозів: хлопці виступали в стилі сімдесятих: піджачки, кльош, сорочки з великими гострими комірами, яскраві кольори. У Союзі постмодерн був на піку, так одягалися групи "АукцЫон", "Авіа", "Звуки Му". Проте французи не зрозуміли їх естетського виклику суспільству. Одного разу після концерту до хлопців підійшли прихильники: "Хлопці, ви граєте класно, але одягаєтеся так старомодно! Давайте-но ми вам підкинемо "варенок"?". А через десять років сімдесяті увійшли в моду - і всім стало ясно, що колись українські "вевешники" обігнали самих французів! Завдяки Наталі і Жюелю "ВВ" здружилися зі всією паризькою творчою тусовкою: рокерами, театралами, танцівниками, кінематографістами. Але особливо, з веселими та близькими їм за менталітетом хлопцями з гурту "Les VRP". "ВВ" та "Les VRP" робили спільні тури по Франції та Україні, записували музику, знімалися в кліпах.
1996 р. гурт повернувся до Києва — команду призабули... "ВВ" взялося надолужувати згаяне, до гурту вернувся Сергій Сахно і приєднався новий гітарист Євген Рогачевський, який знав усі тексти пісень "ВВ" і грав безпомилково усі гітарні партії, а колишній лідер групи "Раббота Хо" Сергій Попович став саунд-продюсером. З новою силою зазвучала музика гурту - міцно, сильно, підкріплена багатющим досвідом та натовпом прихильників, що так скучили за живим звуком! Об'їздивши всю Україну, Білорусію, Росію, заглянувши у братню Якутію, хлопці завжди поверталися до рідного Києва, щоб вчинити черговий вибух.
1996 р. світ побачив диск "Країна мрій", більшу частину якого склали композиції початку 90-х років. 1997 р. було підписано довгостроковий контракт з компанією S.B.A. / GALA Records, яка того ж року випустила диск "Музіка", а диск "Любов" побачив світ 1998 р. 1997 р. з'явилися на світ такі хіти, як "Весна" та "Юра". На фестивалі "Таврійські ігри" саме за свою "Весну" хлопці отримали три золоті жар-птиці. 1998 р. "ВВ" і "Мумій Троль" дали спільні концерти "Весна 2000" у Москві та Києві. 1999 р. "вевешники" порадували своїх фанів композицією "День народження": успіху пісні багато в чому сприяв і вдалий відеокліп. 1 березня 2000 р. виходить на S.B.A. / GALA Records черговий диск "ВВ" - "Хвилі Амура" (стає "золотим" альбомом). Того ж року "Воплі Відоплясова" гастролювали в Ізраїлі та США, виступили перед американським президентом Біллом Клінтоном під час його офіційного візиту в Україну. Наприкінці 2004 р. гурт активно підтримував Помаранчеву революцію в Україні. 2006 р. виходить студійний альбом "Були Деньки", присвячений 20-річчю гурту. Січень 2007 р. - колектив покидає Олександр Піпа, а у ювілейний тур по містах України вирушає новий басист Олексій Мельченко. 2008 р. "ВВ" записує рок-версію Державного гімну України, а також випускає подвійний концертний альбом, що відтворює виступ колективу на фестивалі "Рок Січ". Напередодні нового 2009 р. виходить віртуальний сингл з новим потенційним хітом – "Ладо".
Сьогодні "Воплі Відоплясова" — найпопулярніший в світі український рок-колектив, що дає до 200 концертів на рік і "...є еталоном живо-концертного східнослов'янського рок-бенда, і еталоном до цих пір неперевершеним!.."
Воплі Відоплясова:
Олег Скрипка – вокал, баян, саксофон, труба, тексти
Аби побачити пояснення малюнків у колонці "Файли", підведіть курсор мишки до малюнка.
Не знайшли пісні, але самі маєте текст чи аудіо? Додавайте її сюди або надсилайте на емейл! Таким чином ви долучитеся до розвитку сайту та поділитеся улюбленим текстом з іншими!
Дані ввів:Гетьман24.03.2003 Відредаґовано:15.10.2010 Переглядів:52256
22. Walker20.11.2011 01:39 Хто знає назву пісні, у якій є такі слова: "Широке поле
твоєї долі
нам двом не перейти ..."
Якщо не помиляюся пісня прозвучала у одному з мюзиклів на Інтері на новий рік у 2000-х роках !!
0/0
21. Максимка=) (гість) 26.02.2010 10:11 Для Костянтина... Назва пісні, яку ти шукаешь - "Є-Є", а останні слова в ній не "бо радуга є", а "пораду дає")) сам ледве знайшов)
0/0
20. Sierzh (користувач) 09.10.2009 23:08 Трымай высока свой сьцяг, Украіна! Дзякуй за такіх цудоўных музыкаў!
16. Maniak Petrovich (гість) 25.05.2007 01:15 ВВ- це супер! ВВ- класно! Побільше б було таких виконавців, як Олег Скрипка, та його команда!!
0/0
15. Костя (гість) 10.05.2006 15:38 Народ, підкажіть назву гарної укр. пісні, у якій є слова "бо радуга є".
Чув по радіо Ера.
Кажуть, що можливо це - ВВ
13. EGB (гість) 01.10.2005 00:08 Нема на клавi розкладки з мовою, отже мучаюсь через англiйську.
Та дарма.
ВЕЛИЧЕЗНЕ ДЯКУЮ,
бо лише тут знайшов потрiбнi тексти.
В надрах москальских сайтiв самий попс.
11. sViT (гість) 11.05.2005 18:14 А где в нете можно найти песенку (желательно mp3) "я підійду"?
Заранее 10Х
klan@ua.fm
0/0
10. Андрик (гість) 28.04.2005 16:59 Воплі - це круто!
Хто шанувальник хорошого року, раджу послузати ВВ
Я на цьому сайті чуть не заблудився!
(Я з 51-го, г.Ягуари, ст.Тернопіль)
8. Гетьман (член клубу) 01.02.2005 11:51 У них була запланована мистецька акція "Країна мрій" у Франції, чи у Англії... Де вони рекламували український фольклор!
0/0
7. Гануся (гість) 24.01.2005 16:59 Хто знає, де були ВВ протягом іногурації нашого президента?
0/0
6. Надія Зергіс (користувач) 12.01.2005 22:26 Питання трошки не за темою: чи може тут хтось підказати адресу доброго літературного порталу, де можна опублікувати власні вірші або переклади пісень?
Ми всі за ЮЩЕНКА!
5. Гетьман (член клубу) 08.12.2004 16:01 Олег Скрипка: Якщо Ющенко не переможе, запозоримось на весь світ.
За матеріалами газети "Україна молода" від 07.12.04. (Автор Мар'яна П'ЄЦУХ)
А з Януковичем?
— Я би йому не подав руки. І сказав би: іди почитай «Буквар» і повчися у школі.
— Зі сцени ти згадував російського президента Путіна, щоб він не вказував українцям, якою мовою розмовляти.
— Путін — це небезпечна людина, і краще йому на очі не попадатися. А так би хотів сказати: «Путін, «старіна», залиш нас у спокої. У тебе стільки територій, розвивайтеся собі в Казані, Тюмені». Адже в них Москва цвіте і пахне, і при цьому занепадає уся Росія. Просто українці не знають, яка там реальна розруха. Хай росіяни піднімуть з колін свою «глубінку», а потім сюди пхаються. Щодо мови, то Ющенко правильно сказав, що ми не проти російської мови, ми толерантні. Але ми вигрібаємо свою толерантність уже 350 років. Як наслідок, у нас зникла культура. Чому ми маємо виправдовуватися і пояснювати, чому ми говоримо українською? Чому не виправдовуються ті, хто розмовляє в Україні російською?
— Деякі виконавці, які виступали раніше на підтримку Януковича, зараз переходять на бік «помаранчевої революції». На твою думку, їх треба сприймати як блудних синів, чи як зрадників, якi не заслуговують на вибачення?
— Вони завжди будуть зрадниками. Я вважаю, що вони не мають права виступати на сцені Майдану. І хочу тут додати, що батьківщина мусить знати своїх героїв, треба знати тих людей, які відстоюють нашу ідею на східній Україні. Тому що там набагато важче працювати і страйкувати, ніж тут. У нас тут ніби карнавал, а там дійсно важко. Ми були в Харкові і знаємо, що там люди, які працюють у штабах Ющенка, отримують бітами і цвяхами по голові. Про цих людей треба знати і говорити. Треба також знати, які артисти дійсно їздили в турі за Ющенка з самого початку, бо те, що ми бачимо зараз, і те, що було спочатку, це різні люди. Треба знати тих артистів, які на минулих виборах підтримували Кучму і які зараз тут виступають. Я не говорю, що зрадникам немає прощення, просто треба це все знати, щоб у майбутньому не робити помилок.
— Ти зараз є довіреною особою кандидата у президенти Віктора Ющенка. Коли Ющенко стане Президентом, чи вбачаєш можливість своєї присутності у владі, тобто отримання якоїсь посади?
— Я мрію ніколи в житті не займатися політикою. І буду мріяти, щоб ми вечори проводили з друзями, не говорячи про політику.
— Ти співаєш доволі веселі пісні на сцені Майдану. У тебе такий настрій веселий чи вважаєш, що можна вже щось святкувати, чи просто підбадьорюєш людей?
— Це — щоб підбадьорити. Бо насправді я дуже втомлений і ледве виходжу на сцену. Зараз такий період, коли перше дихання вже вичерпалося, а друге ще не прийшло. Треба дочекатися другого. Слава Богу, нам погода помогла, потепліло трохи. А може, мені такі веселі пісні співати хочеться, бо тепло на сцені — після 15-градусних морозів у Харкові зараз тут просто спека.
— Чи хотів би ти зустрітися з донецькими хлопцями, які приїжджають у Київ на підтримку Януковича, і якщо так, що б ти їм сказав?
— Серед цих людей є маленька частинка, з якою розмовляти немає сенсу, бо це повністю зомбовані люди і їх не переконаєш. Інші люди, якщо вони здатні щось зрозуміти, просто прийдуть на цю площу, подивляться і для них все стане ясно, і їм нічого не треба вже говорити. В принципі, це і відбувається. Ми ж бачимо, як багато людей, які приїхали сюди за Януковича, потім розчинилися у помаранчевій масі і перевдяглися в помаранчевий колір. Бо це нещасні люди, їх забрали з роботи, вони не встигли навіть помитися, поїсти, приїхали сюди. А тут їх наші нагодували. Але є люди... як би у нас було більше часу, то я би сказав, як доктор Фрейд, що то за хвороба психічна у тих людей, які не хочуть приєднуватися до нас.
— Твої прогнози: коли це все закінчиться, як саме і завдяки чому?
— Я не знаю, чесно кажучи. У мене немає такої «чуйки», і я готовий стояти до кінця. Якщо це закінчиться завтра зранку, то буде дуже гарно. Хоч концерти хай продовжуються. Я сподіваюся, що у нас щорічно буде «помаранчевий» фестиваль «помаранчевої революцiї», але ми його перенесемо на початок жовтня, щоб було тепліше.
— А ти допускаєш можливість, що все може закінчитися негативно і Президентом Ющенко не стане?
— Це нереально, бо ми тоді запозоримося на весь світ. Всі на нас зараз дивляться, і назад шлях
0/0
2. Гетьман (член клубу) 08.12.2004 15:56 Олег Скрипка: Якщо Ющенко не переможе, запозоримось на весь світ.
За матеріалами газет "Україна молода" від 07.12.04.
— Три місяці тому мені в інтерв'ю ти казав, що Ющенко не стане Президентом, якщо українці надалі залишатимуться вівцями. Що, на твою думку, сталося з країною?
— Я думаю, що просто люди відчули надію, і багато в кого відкрилися очі. Є ще одна версія. Ви давно були в Кончі-Заспі? Там палаци олігархів стоять, і, може, та бидлота туди переселилася, із Києва туди переїхала.
— Чи відрізняються твої відчуття, коли ти співаєш на Майдані, від тих, коли ти виступаєш на звичайному концерті?
— Так, тут відчуття сильніші. Бо тут панує велика надія, ти відчуваєш цю енергію людей, і хочеться їх не підвести. Як кажуть у Латинській Америці: «Не всеремось» (довільний переклад з іспанської гасла «Венсеремос» — «Ми переможемо». — Авт.).
— Скільки, на твою думку, люди ще будуть стояти, чи не набридне їм?
— Ми будемо стояти хоч рік, але вистоїмо. Назад шляху немає. Коли одні люди їдуть додому, замість них приїжджають інші.
— Багато учасників революції хочуть штурмувати щось уже й негайно. А ти прихильник яких дій — просто стояти на Майдані чи братися до радикальніших дій?
— Якщо наше керівництво нам скаже штурмувати, будемо штурмувати. Якщо скажуть триматися, будемо триматися. Без наказів штурмувати в жодному випадку не можна. Всі великі армії, організації, колективи виграють тільки під гарною орудою та організацією. Зараз треба бути організованими. І, до речі, наша революція найбільш організована у світі, бо сюди приходили французи, а в них постійні революції та страйки відбуваються, то вони сказали, такої організації і такого порядку ніколи не бачили.
— Якби у тебе була можливість зустрітися з Кучмою, що б ти йому сказав?
— Тьху на вас!
Читайте далі...
0/0
1. Юрій (гість) 30.10.2004 11:29 Запитайте самі у Скрипки, чому він став довіреною особою Юща. Від бандитів на сайті не сховаєтесь. Тай чи буде цей сайт, якщо при владі будуть бандити.
0/0
Адреса цієї сторінки: https://www.pisni.org.ua/persons/41.html
×
Повідомлення 1
ПісніСайт постійно оновлюється. Щоб нічого не прогавити, підпишіться на нашу сторінку >>>
×
Повідомлення 2
ДримбаЛюбите подорожі, активний відпочинок, фестивалі? Тоді "Дримба" саме для вас! >>>
Увага! При будь-якому використанні матеріалів сайту обов'язкове посилання (для сайтів - відкрите для пошуковиків гіперпосилання) на "Джерело: проект "Українські пісні" https://www.pisni.org.ua"!