Олександр Йосипович Злотник... Ім'я, яке відоме всій Україні – і не тільки. Для всіх нас Олександр Злотник це, перш за все, – його музика, в яку закохуєшся тільки-но почуєш і яку вже не в змозі забути. Невже серед нас є такі, що не знайомі з нею? Варто поринути у музичний світ пісень Олександра Злотника, що давно вже стали шлягерами і які створено на вірші відомих поетів, які співали і співають чи не усі найвідоміші й найулюбленіші виконавці української естради. Але творчість Олександра Злотника – це не лише пісні (їх понад 2000, серед них – "Родина", "Гай, зелений гай", "Батько і мати", "Свічка", "Маки червоні", "Музиченькі", " Котики вербові", "Неповторність"...), але й безліч творів різних жанрів: опера-дума "Сліпий", балет "Суламіфь", мюзикли (шалений успіх мав перший український мюзикл "Екватор"), симфонічні, камерні, хорові, музика до кінофільмів (близько 50)...
Композитор Олександр Злотник народився 15 листопада 1948 р. в місті ТаращаКиївської області. Перші муки творчості відчув ще малюком, років в два-три. Вдома майже весь час звучали платівки з записами оперет Кальмана, Штрауса, Дунаєвського, арії з яких малий Сашко вивчив напам'ять, але наспівував їх на власний мотив. Згодом, коли йому виповнилось п'ять років, родина переїхала до Білої Церкви, там і пішов до школи. У другому класі, випадково відвідавши концерт дитячої музикальної школи, Олександр побачив як діти грають і співають. Вражений та приголомшений цим, прибіг додому і сказав мамі, що хоче грати на музичному інструменті. Отож, спершу майбутній композитор вчився самотужки грати на баяні, однак поставив інструмент "догори дригом". Природньо, що в нього нічого не вийшло. Тоді батьки найняли вчителя, котрий перше, що зробив, – перевернув баян з "голови" на "ноги": це і було початком творчості Олександра Злотника.
Згодом Злотник закінчив музичний інтернат ім. М. Лисенка та Київську державну консерваторію ім. П. І. Чайковського (оркестровий факультет, факультет оперно-симфонічного диригування, зокрема, класи баяна та диригування). 1983 р. здобув другу вищу освіту в Одеській державній консерваторії ім. A.B. Нежданової (факультет композиції і теорії музики, класи доцента О. Красотова та професора Г. Сидоренко-Малюкової). З самого початку творчого шляху в біографії Олександра Злотника поєдналася композиторська, педагогічна та просвітницька діяльність. Разом з написанням музики і вдосконаленням професійної майстерності з 1972 р. по 1978 p. він працював викладачем Київського державного педагогічного інституту ім. М. Горького, з 1999 р. – Київського національного університету культури і мистецтв. 2009 р. композитора обрали ректором Київського інституту музики ім. P.M. Глієра. У Олександра Злотника троє дітей – від першого шлюбу донька Ольга (філолог), від другого шлюбу син Ілля (працює у сфері логістики) і донечка Софійка (у неї хороші музичні, вокальні, акторські дані).
Олександр Злотник є лауреатом багатьох національних та міжнародних конкурсів і фестивалів ("Пісенний вернісаж"), лауреат міжнародної премії імені Сіді Таль. Широкого визнання набула і в Україні, і за її межами культурно-просвітницька діяльність митця – він є ініціатором, співорганізатором, членом журі, а частіше, головою журі декількох міжнародних та національних музичних конкурсів і фестивалів, серед них – Міжнародний конкурс скрипалів ім. Д. Ойстраха, Міжнародний фестиваль мистецтв "Слов'янський базар", Всеукраїнський дитячий конкурс "Крок до зірок", Міжнародний фестиваль молодих виконавців української пісні "Молода Галичина", фестиваль сучасної естрадної пісні "Пісенний вернісаж", Міжнародні дитячі фестивалі "Світ талантів" та "Молода гвардія"...
Протягом багатьох років веде інтенсивну громадську роботу; входить до складу понад 10 впливових об'єднань, фондів, рад та асоціацій (Національні спілки композиторів і кінематографістів України, Національна рада з мистецтвознавчих питань, Національна експертна комісія з питань захисту суспільної моралі...). Він є головою правління громадського фонду "Родина".
Просвітницька, громадська, а основне, творча діяльність Олександра Злотника відзначена почесними званнями: "Заслужений діяч мистецтв України" (1996 р.), "Народний артист України" (1998 р.); преміями: "Маестро української естради" (1997 р.), "Жар-птиця" (1998 р.). "Успіх" (1999 р.), "Золоте перо" (Таврійські ігри, 1999 р.); Почесним дипломом "Народний посол України" (2009 р.); державними нагородами України: орденами "За заслуги" III ступеня (2003 р.), Ярослава Мудрого IV ступеня (2008 р.), Миколи Чудотворця "За примноження добра на Землі" (1998 p.), святого Святослава III ступеня, Великою золотою медаллю WIPO (Швейцарія).
Центральне місце в творчості Злотника займає пісня, підґрунтям якої є український народний мелос. Мелодії чи не всіх творів композитора настільки просякнуті духом української народної пісні, що почасти сприймаються як справді народні. Саме завдячуючи Олександру Злотнику на небосхилі української естради спалахнули нові яскраві зірки – Тіна Кароль, Світлана Лобода, Василь Лазарович і Василь Бондарчук, Ірис...
Музика Олександра Злотника дає уявлення про свого творця значно правдивіше і глибше, ніж будь-які слова. Треба лише вслухатися в неї, адже вона малює нам портрет Олександра Злотника людини неординарної за інтелектом і водночас, щирої і емоційної, професіонала найвищого ґатунку, якому підвладне все, до чого він доторкається. А від того йде і зворотній зв'язок. Адже його музика здатна і нас, слухачів, зворушити, викликати сум і радість, здатна здивувати – ніби вперше! – красою світу, природи, кохання, дати нам очищення від буденності життя. Слухаючи її, ми й самі починаємо відчувати себе часткою цього безмежного простору, який називається – творчість Олександра Злотника. І хочеться якомога глибше поринути у цей простір! Сторінки в інтернеті: Олександр Злотник - офіційна сторінка
Аби побачити пояснення малюнків у колонці "Файли", підведіть курсор мишки до малюнка.
Не знайшли пісні, але самі маєте текст чи аудіо? Додавайте її сюди або надсилайте на емейл! Таким чином ви долучитеся до розвитку сайту та поділитеся улюбленим текстом з іншими!
Дані додано:03.04.2003 Відредаґовано:28.08.2018 Переглядів:73259
15. Наталія (користувач) 19.02.2018 09:46 Шукаю де можна купити ноти пісні "Я ненавиджу війну". Буду вдячна за допомогу.З повагою,Наталія.
0/0
14. bandyra6 (користувач) 02.02.2016 00:02 "Свічка" муз.О.Злотника, сл.Ю.Рогози. Поділіться, якщо можете, мінусовкою до цієї пісні для виконання дітьми у школі. Гарна, актуальна пісня, але нажаль немає мінуса ніде до неї. Здавалося ж пісні мали б жити!!!
0/0
13. юрій кривий (користувач) 13.09.2012 14:21 Олександр Злотник - це один з найгеніальніших композиторів і митців України і сучасності. Тільки за одну пісню "Родина" йому, Вадиму Крищенку і Назарію Яремчуку потрібно дати звання "Героїв України". Тому перш ніж писати якийсь негатив про людину, потрібно трішки послухати її пісні, поспілкуватися особисто. Я знайомий з Олександром Злотником особисто, і можу підтвердити, що це не горда, надзвичайно щира і доброзичлива Людина, справді заслужений діяч мистецтв України. Особистість і патріот України.
0/0
12. Валентин (гість) 13.07.2011 06:32 як на мій погляд - каліф на час. його час пройшов років із 15-ть тому. зараз, за рахунок зв"язків ще совкових часів, займає зовсім незаслужене та перебільшене місто в українській культурі. стоїть на в край ретроградських позиціях, не даючи розвиватись українській пісні. доволі завислива та дуже пихата особина. скрізь підтримує войовничу бездарність та сірість. вкрай вигідний українофобам, як взірець шароварщини та безсмаковості й тому фаворитує в цих колах.
0/0
11. Антолій Біла Церква (гість) 19.05.2011 22:31 Побільше таких діячів, як пан Олександр, Україна нормально розвивалася
0/0
10. Оксана (гість) 05.12.2009 20:13 Ось ще одна пісня, музику до якоїнаписав О.Злотник, але аудіо я не маю.
Музика рідного дому
Від Києва до Львова
Від Криму до Карпат
Земля моя чудова
Цвіте як зелен сад
Дніпрова хвиля синя дзвенить немов струна
Для мене Україна - і пісня і весна.
Приспів:
Музика, музика, музика
рідного дому
дай мені радості, радості,
клич мене знову
тут мої мама і тато
тут моя пісня крилата
жде мене
жде мене
тут мої мама і тато тут моя пісня крилата жде менежде мене
Десь там за небокраєм
країни наче рай
але для мене раєм
залишиться мій край
дарує горобина
рубіни край вікна
як мати Україно
для мене ти одна.
Приспів двічі
0/0
9. Володимир Мангов (гість) 07.09.2009 09:14
МОГО НАТХНЕННЯ ДЖЕРЕЛО
Від прадідів й дідів прийшла
Ти, українська мово!
Народу волю принесла
І вроду калинову.
Тебе, мов матір, я люблю,
Одній тобі вклоняюсь –
Кожну клітиночку мою
Любов`ю надихаєш!
Приспів:
Мого натхнення джерело
Ти, мово українська!
Ти – поле, небо і крило,
І пісня материнська!
Словом батьків з усіх віків
Прийшла ти, рідна мово.
В піснях славетних козаків
Ти сяєш волошково!
Нема без мови майбуття,
Немає і держави;
Без неї немає життя
І не здобути слави!
Приспів.
ВО СНЕ МЕНЯ ТЫ НАВЕЩАЕШЬ…
( романс )
Тебя уж нет, а я еще живу –
Меня во сне ты навещаешь.
Тебя, мой друг, по-прежнему люблю.
Знаю – и ты по мне скучаешь.
Таких, как мы, находят в ,,Жди меня" –
Нам Бог помог всегда быть вместе.
Детдомовская дружная семья –
Дела мы все творили с песней.
Красивый, на портрете молодой –
Время тебя не изменило.
Прости ты младшего, мой дорогой.
Поверь, что сердце не забыло.
Прошли года… И я уж поседел,
Но сердце устали не знает.
Твоей звезде, я знаю, много дел –
Мечтой кому-то вновь мигает.
Тебя уж нет, а я еще живу –
Меня во сне лишь навещаешь.
Тебя, мой друг, я помню и люблю.
Знаю – и ты по мне скучаешь.
+1/0
8. Володимир Мангов (гість) 07.09.2009 09:07
ЗОЛОТА, МОЯ НАДІЄ!
За веселими вітрами
Я лечу, мов у раю,
За думками-журавлями
В золотому, у гаю.
Листом кленовим зігрітий,
Мрію про тебе одну.
Хоч немолодий і срібний –
Лиш тебе одну люблю!
Приспів:
Золота, моя Надіє!
Серця радість і печаль.
Вітер хай журу відсіє -
Нам залишить чудо-гай.
Там у золоті і сріблі
Ми зустрінемося знов,
Нас обнімуть верби рідні
Й заспівають про любов.
А хто любить, той ніколи
Не забуде ту весну,
Що звязала їхні долі,
Дарувала їм красу!
Приспів.
КРИЛА ЛЮБОВІ
Любить хто, пішки не ходить.
Йому небо рідний дах.
Хто любові не знаходить,
Й на землі впаде, не птах.
Любий, друже, вибирай сам – І
Якщо любиш, то женись. І Двічі
Якщо хочеш лиш погратись, І
Не жартуй і відчепись І
Якщо любиш, ти щасливий,
Тебе радість обійма.
Якщо ні, ти невеселий,
Туга серце роз`їда.
Мов у птаха, у любові І
Два могутні є крила: І Двічі
Одне – небо синє й зорі, І
Друге – рідная земля. І
0/0
7. Володимир Мангов (гість) 07.09.2009 09:04
ЗБИРАЙМОСЬ РАЗОМ, УКРАЇНЦІ!
Стрічаймо душу українську,
Козацькі вуса молоді
І бистру чайку запорізьку,
Що по Дніпровій мчить воді!
Чека закохана дівчина,
Чекають вишні у саду.
Співає соловей калині
Про щастя й долю молоду!
Приспів:
Збираймось разом, українці, -
Вкраїну вільну захищать!
Гей, отамани і богунці,
Дозвольте Віче розпочать!
Ой, будьмо, будьмо здоровенькі,
За Україну, за святу!
Гей, заспіваймо, козаченьки,
Про долю нашу непросту!
Летіте, хвиленькі Дніпрові, –
Вкраїна спрагу відчува.
Хай квітнуть очі волошкові –
Козацькії живі дива!
Приспів.
НЕПЕРЕМОЖНІ
Ніхто не вміє так чекати,
Ніхто не вміє так любить.
Не кожного зустріла мати,
Щастя слізьми змогла омить.
Яка у вас небесна сила!
Віра, яка у вас цвіте?
Війна вас дружбою зміцнила –
Й через віки у бій веде.
Ніхто не вміє так чекати,
Ніхто не вміє так любить –
До Перемоги йшли роками,
Сил вистачало німців бить.
Фронтовики! Вам, ветерани,
Воєнний незабутній час.
Хоч бойові й тривожать рани,
Не перемогти нікому вас!
-1/0
6. Валентина (гість) 18.03.2009 18:36 цензура
webmaster: припиніть негайно писати нісенітниці! Продавайте твори "продюсерам", а не загальновизнаним мистцям!
0/0
5. Олександр (гість) 01.10.2008 10:48 Вкиньте будь-ласка слова пісні "Подих рідної землі"
0/0
4. Катерина (гість) 10.09.2006 14:11 Шукаю цікаві матеріали з життя композитора. Допоможіть знайти.
0/0
3. СкаженаБілка (користувач) 02.08.2006 23:27 Будь ласка, у кого є ноти до пісень Злотника "Батько і мати" та "Родина", не пошкодуйте часу...
0/0
2. Тома (гість) 29.04.2006 21:06 Хочу приехать на конкурс Злотника в г. Херсон. Срочно нужно достать фонограмму на песню "Батьківська пісня".
0/0
1. Анна (гість) 21.02.2005 15:23 Шановні друзі!
У Вас чудовий сайт, але засмучує тільки те, що перелік пісень деяких композиторів такий малий. Наприклад, у Злотника Олександра Йосиповича майже 2000 пісень, а на Вашому сайті їх лише 9.
Чому? Важко було знайти?
Анна
webmaster: оскільки сайт ще зовсім молодий, то вибір пісень такий жалюгідний у порівнянні з іншими велетенськими інтернет-збірками українських пісень
Що ж стосується Вашої збірки пісень О.Злотника, то ми з задоволенням приймемо її у подарунок і розмістимо у себе. Бо де шукати ці пісні, за винятком кількох десятків найвідоміших - не знаємо, та й вводити їх комусь потібно...
0/0
Адреса цієї сторінки: https://www.pisni.org.ua/persons/87.html
×
Повідомлення 1
ПісніСайт постійно оновлюється. Щоб нічого не прогавити, підпишіться на нашу сторінку >>>
×
Повідомлення 2
ДримбаЛюбите подорожі, активний відпочинок, фестивалі? Тоді "Дримба" саме для вас! >>>
Увага! При будь-якому використанні матеріалів сайту обов'язкове посилання (для сайтів - відкрите для пошуковиків гіперпосилання) на "Джерело: проект "Українські пісні" https://www.pisni.org.ua"!